Vyberte si:

Exekuce a oddlužení domů

Exekuce a oddlužení domů

Exekuce a oddlužení bytů

Exekuce a oddlužení bytů

Exekuce a oddlužení pozemků

Exekuce a oddlužení pozemků

Exekuce a oddlužení chat

Exekuce a oddlužení chat

Exekuce a oddlužení nemovitosti

Exekuce a oddlužení nemovitosti
Kategorie: Aktuality

Malé byty začaly zdražovat

Zvýšená poptávka po nemovitostech se ve spojení s nízkými úrokovými sazbami hypotečních úvěrů podepisuje na zvyšujících se nabídkových cenách bytů. Alespoň taková data vyplývají ze statistik realitních portálů realitycechy.cz a realitymorava.cz, které monitorují český realitní trh s byty již od roku 2008.

Malé byty začaly zdražovat

Zvýšená poptávka po nemovitostech se ve spojení s nízkými úrokovými sazbami hypotečních úvěrů podepisuje na zvyšujících se nabídkových cenách bytů. Alespoň taková data vyplývají ze statistik realitních portálů realitycechy.cz a realitymorava.cz, které monitorují český realitní trh s byty již od roku 2008.

Vzestup nabídkových cen bytů začal v březnu letošního roku a zatím se nezastavil. Za období duben až červenec 2013 se nejvíce zvýšily ceny u bytů 1+1. V dubnu letošního roku činila průměrná hodnota takového bytu 866.631 Kč. O tři měsíce později, v červenci 2013, to bylo již 952.385 Kč. Kvartální navýšení tak činí 9,89 % a jde o největší nárůst napříč všemi kategoriemi. Největší zvýšení bylo u této kategorie zaznamenáno v posledním měsíci (5,37 %).

I další kategorie bytů jsou nyní nabízeny za vyšší ceny než před třemi měsíci. Byty 2+1 za období duben až červenec 2013 zdražily o 1,73 % a byty 1+1 o 0,28 %. Obdobná situace je také u dat za poslední měsíc. Byty 2+1 zdražily za měsíc o 2,84 % a byty 1+1 o 0,87 %. 

Z dlouhodobého hlediska jsou na tom opět nejlépe malé byty. Jsou navíc jedinou kategorií, která dokázala za poslední rok zvýšit svoji hodnotu. V červenci 2012 se dal pořídit v ČR průměrný byt 1+1 za 937.147 Kč. O rok později je to již 952.385 Kč. Ostatní kategorie zatím meziročně ztrácí. Byty 2+1 za poslední rok zlevnily o -6,4 % a byty 1+1 jsou nyní levnější o -1,49 % než před rokem.

print Formát pro tisk

Oddlužení v lokalitách

Oddlužení a exekuce v okresech: Benešov, Beroun, Blansko, Břeclav, Brno-město, Brno-venkov, Bruntál, Cheb, Chomutov, Chrudim, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hlavní město Praha, Hodonín, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Plzeň-jih, Plzeň-město, Plzeň-sever, Prachatice, Praha-východ, Praha-západ, Přerov, Příbram, Prostějov, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Třebíč, Trutnov, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo a Žďár nad Sázavou.

Kontakt

tel.: +420 720 620 320

email: info@exekuceoddluzeni.cz